14. 6. 2021

Life4you.cz

zprávy, cestování, lifestyle. Buďte s námi v obraze

Cesta kolem Světa za 3 hodiny

Než začne letní sezóna a všude bude mnoho turistů, je nejlepší čas vydat se na cestu okolem Světa, která vám zabere cca 3hodiny. Výlet malebným krajem jihočeských rybníků.

 

Necelý kilometr od centra krásného historického a lázeňského města Třeboň je hráz rybníka jménem Svět. Toto míso je rájem všech cyklistů a turistů. Začátkem léta, tady ještě davy nepotkáte a čekají vás příjemné chvíle spojené s přírodou.

Na cestu kolem Světa jsme se vydali pěšky.  Naučná stezka je dlouhá cca 12 km a má 16 informačních tabulích.  V lesních úsecích je nepřípustná pro cyklisty.

Cestu začínáme na hrázi, u sochy Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan, který rybník vybudoval v 70 letech 16 století pod názvem Nevděk. Z tohoto místa vyplouvá i vyletní loď. My, ale pokračujeme okolo rybníka ke knížecí Schwarzenberské hrobce, která je osmibokou novogotickou stavbou. I za všedního dne je hrobka otevřena.

 

Dalším místem k zastavení je obec Domanín s hřbitovním kostel svatého Jiljí. Na tabulích u vstupu se píše: CO JSME MY BUDETE I VY a na druhé CO JSTE VY BYLI JSME I MY.

Dále již cesta pokračuje po lučních pěšinách, lesním zákoutím, přes rašeliniště a polní cesty. Najdete tu i osamocená místa k odpočinku, ale i veřejné pláže.

Naše cesta končí v zámeckém parku, kde v tomto období je minimálně návštěvníků a jarní kulisu dotváří zahrada plná kvetoucích rododendronů.

 

Víte že,  třeboňský renesanční zámek má okolo 100 obytných místností a patří k největším zámeckým komplexům v České republice.

Life4you.cz doporučuje cestu kolem Světa a návštěvu Zámku Třeboň