14. 6. 2021

Life4you.cz

zprávy, cestování, lifestyle. Buďte s námi v obraze

Za divadlem do Senátu

Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo společně oslaví uvolnění kulturního života ve Valdštejnské zahradě, na půdě českého Senátu. Zahradní mozaika divadelního umění se uskuteční od 16. července do 2. srpna, a nabídne sedm inscenací známých pražských scén.

Pospolnou akci zahájí Dejvické divadlo svými slavnými inscenacemi Vražda krále Gonzaga a Ucpanej systém, které až nadčasově a přesto s jistým nadhledem reflektují pocity, které mnozí z nás v posledních měsících zažívají. Bližší informace a vstupenky budou k dispozici prostřednictvím webových stránek Dejvického divadla.

Následně se ve Valdštejnské zahradě představí Činoherní klub, a to inscenacemi Léda (Manželskonemanželská povídka), Bůh masakru a Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, nejproslulejší hrou spoluzakladatele, kmenového autora a režiséra Činoherního klubu Ladislava Smočka. Též Činoherní klub nabízí vstupenky na svá představení přes svůj tradiční prodejní systém.

Zahradní festival uzavře Divadlo Na zábradlí, a to představením oceňované Korespondence V+W a Mýcení, oboje v režii jednoho z nejvýraznějších režisérů své generace Janem Mikuláškem. Vstupenky na představení bude možné zakoupit na webových stránkách divadla a v předprodejní systému GoOut.

V+W: Jiří Vyorálek, Václav Vašák, Jana Plodková – foto: FOTO KIVA

 

Představení komorních pražských scén se ve Valdštejnské zahradě konají v rámci projektu „Senát pro kulturu – pomáháme umělcům do divadelního života“ a uskuteční se přímo v barokním prostoru sala terrena v západní části zahrady. Díky tomuto umístění bude jeviště i hlediště kryté a představení se tak mohou konat za každého počasí.

 

Za trio pražských divadel ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka: Široký pojem kulturnosti se váže k mnoha oblastem naší činnosti, ne jenom ke kultuře samotné. Mluvíme-li tedy třeba o kulturnosti politiky, mluvíme podle našeho soudu a v našem prostředí především o Senátu. Té tolikrát zpochybňované instituci, která čím dál tím více prokazuje svou nezpochybnitelnost, nezastupitelnost a nezbytnost. A jestliže se právě Senát rozhodl, že pomůže kultuře tím, že zpřístupní prostory Valdštejnské zahrady k probuzení a oživení hibernujícího divadla, pokládáme si za skutečnou a neobyčejnou čest se tohoto projektu zúčastnit.

Diváci budou mít jedinečnou příležitost si před představením prohlédnout prostory Valdštejnské zahrady, která jim bude vždy zpřístupněna hodinu před začátkem představení, v 19:30. Vzhledem k současné epidemiologické situaci bude v prvním vlně prodávána pouze poloviční kapacita hlediště a jakmile to situace dovolí, nabídnou všechna divadla i zbývající místa.

 

Mýcení: Johana Matoušková – foto: FOTO KIVA

 


 

Foto úvodní: Podivné odpoledne: Bolek Polívka, Ondřej Vetchý