14. 6. 2021

Life4you.cz

zprávy, cestování, lifestyle. Buďte s námi v obraze

Knihovna v zahradě léta

Městská knihovna v Praze má otevřeno a bude mít otevřeno i celé prázdniny. Kromě toho, že si v ní půjčíte něco pěkného ke čtení na dovolenou, nepřehlédněte bohatý kulturní program. Kulturní knihovnu potkáte letos hlavně pod širým nebem – na náměstích, náplavkách, v parcích…  

 

Čtení na celé prázdniny půjčujeme už od 14. června 2021. Co je na celé prázdniny? Znamená to, že knížky půjčené v polovině června bude možné vrátit až v září. Ale knihovnu samozřejmě potěší, pokud do ní čtenáři zavítají i v době letního volna. Třeba nahlédnout do nekonečnosti vědění v Ústřední knihovně. Většina poboček sítě Městské knihovny v Praze bude mít otevřeno podle stávající otevírací doby. Větší prázdninovou úpravou jsou zavřené soboty a uzavření pobočky Petřiny (od 28. 6. 2021, Praha 6).

 

Podle prázdninových jízdních řádů vyjede do svých stanic i pojízdná knihovna. Vozový park po prázdninách opustí bibliobus IVECO a prázdniny 2021 budou symbolickou rozlučkou. Vůz byl pořízen v roce 2004 jako náhrada za pobočku v Karlíně, kterou vzala velká voda. Po sedmnácti letech provozu se vozidlo s knihovnou loučí a chystá se na svoji poslední jízdu. Fanoušci velkých motorových speciálů ho budou moci zahlédnout v mimořádné prázdninové stanici PVA Letňany a vyzkoušet si připravenou únikovou hru.  

 

Knihovna doporučuje si před návštěvou knihovny ověřit aktuální otevírací dobu na www.mlp.cz/pobocky. 

 

Prázdniny přejí čtení. Pokud si nechcete zatěžovat cestovní zavazadla papírovými svazky, udělejte si místo v paměti mobilů, tabletů, případně čteček e-knih. Dobré čtení je možné stahovat z e-knihovny na www.e-knihovna.cz nebo vybírat z nabídky v Bookportu (www.mlp.cz/bookport). E-knihovna je dostupná pro každého, pro Bookport stačí mít online členství, které je zdarma. Koho místo písmenek láká spíše mluvené slovo, ten najde zajímavý obsah do ucha v profilu knihovny na Soundcloud nebo YouTube. 

 

Chybět nebude ani kulturní program, a to převážně pod širým nebem. Letní sezónu zahájí první ročník Festivalu otevřených dílen (smíchovská náplavka). Environmentální poezii i pohled do života baletek nabídne literárně-hudební festival Knihovna na vlnách (Mariánské náměstí – A(V)OID na náplavce). Dobré letní filmy zhlédnete v Letním kině na náměstí (Mariánské náměstí) a zdraví neškodnou dávku čtení v kombinaci s divadlem si můžete vychutnat na festivalu pro děti Mami, tati, dějou se věci (Mariánské náměstí). Bibliobus Oskar zavítá na Letní Letnou (Letná). Součástí letního programu budou vycházky městem i zelení. Chodce do zajímavých míst v okolí poboček zavede hra Legendární Praha. 

 

Přejeme krásné léto.