14. 6. 2021

Life4you.cz

zprávy, cestování, lifestyle. Buďte s námi v obraze

Vánoce počesku. Adventní svícny, ozdoby na stromek i balící papír od lokálních tvůrců najdete na Fler.cz

Bez vánočních trhů a jarmarků se letos možná budeme muset obejít, o rukodělné vánoční dekorace ani dárky ale nepřijdete. Největší nabídku handmade zboží od českých a slovenských tvůrců najdete na Fler.cz, takže pořídit sváteční výzdobu a podpořit lokální tvůrce můžete i na dálku. A i k online nákupu si můžete uvařit svařák 😉

Advent v duchu upcyklace

Naladit se na vánoční notu nám čtyři neděle před štědrým dnem pomáhají adventní věnce a svícny a ani o ty není na Fleru nouze. Pro fanoušky upcyklace je tu elegantní svícen, ano, vidíte správně, z bábovkové formy. Upcyklace znamená dávat věcem další využití místo toho, aby se vyhodily. Pokud se vám tato myšlenka líbí, koukněte na další upcyklované výrobky a ozdoby od značky studio.kakao.

Adventní svícen bábovka, zn. studio.kakao, 943 Kč.

 

Křehký minimalismus

Jednoduché vánoční ozdoby z bílého tenoučkého porcelánu působí slavnostně a přitom se nemusíte bát, že byste s nimi stromek přeplácali. Oživení bez toho, aby utrpěl minimalismus, nabízí značka Křak v podobě různě barevných kovových úchytů, z nichž si můžete vybrat. V nabídce je vedle stříbrné ještě zlatá, růžově zlatá nebo antracitová varianta.

Porcelánová ozdoba “RAKETA”, zn. Křak, 230 Kč/ks.

 

Řemeslně dokonalá vánoční dekorace

Drátovaný vánoční stromek s hvězdou krásně vynikne samostatně jako dekorace opřená u okna nebo zavěšená na stěně. Můžete ho ozdobit libovolnými ozdůbkami nebo ho využít jako základ pro adventní kalendář, na který zavěsíte sladkosti nebo třeba malé pytlíčky s překvapením na každé ráno.

Vánoční strom, zn. smu, 845 Kč.

 

Koulička se jménem

Na Moravě se říká baňky, v Čechách vánoční koule a na Fleru jim můžete říkat třeba vaším jménem. Jméno nebo jakýkoliv jiný krátký nápis podle přání vám na vánoční kouličku zlatou barvou s třpytivým efektem napíše Coolnička. Co takhle jednu pro každého člena rodiny? Personalizované vánoční ozdoby můžete použít i jako originální jmenovky dárků. A nezapomeňte ani na domácí mazlíčky 😉

Koulička se JMÉNEM, zn. Coolnička, 38 Kč/ks.

 

Vánoce v oříšku

Posíláte lodičky ze skořápek od ořechů? Dalším krásným způsobem, jak je využít, jsou ozdoby na větvičku nebo na stromek. Kouzelné retro Ježíšky a mnoho dalších skořápkových dekorací najdete na Fleru u prodejce Amellie.

Miminko / Ježíšek, vánoční retro oříšek velký VIII, zn. Amellie, 49 Kč/ks.

 

Balící papíry s autorskými potisky

Všichni, kdo si zakládají na perfektním balení dárků, ocení originální balící papíry s autorskými potisky od českých výtvarníků. Severská jednoduchost nebo vánoční klasika? Stačí si vybrat podle toho, v jakém stylu se ponesou vaše letošní vánoce.

Vánoční balicí papír s cesmínou, zn. A.CH, 75 Kč za roli 100 x 70 cm.

Balicí papír Šišky, zn. SEVERSKI, 99 Kč za dvě role 42 x 62 cm.