Pitná voda někdy nepříjemně zapáchá a obsahuje nežádoucí látky jako jsou těžké kovy či bakterie. Jak lze toto eliminovat?
Chuť a kvalita pitné vody, která nám přitéká domů, je v jednotlivých regionech odlišná. Kvalita vodního potrubí v domech se také liší. To znamená, že na chuť vody a zážitek z jejího pití mohou mít vliv usazeniny nebo olověné potrubí.
„Voda někdy zapáchá, je zakalená a obsahuje nežádoucí látky, jako jsou těžké kovy, vápník způsobující vodní kámen nebo příliš mnoho chlóru, bakterií či mikroplastů. Stejně tak se liší kvalita vodního potrubí po cestě k vám domů,“ říká Jaroslav Žák ze společnosti BWT.
Tomu však lze čelit filtrací vody a její speciální úpravou. Příjemnou variantou je tzv. poddřezové řešení, kdy následně můžete mít chutnou a zdravou vodu přímo z vašeho kohoutku v kuchyni. Řešení se skládá z pevné části a typu filtru, který si zákazník zvolí. Tyto filtry dokáží odstranit nežádoucí látky jakou jsou těžké kovy (měď, olovo, nikl), vápník, vodní kámen, chlor, mikroplasty, bakterie, viry a další hrubé i jemné nečistoty.
„Nicméně tato nejmodernější filtrace je pouze přípravnou fází. Technologie navíc obohatí vodu blahodárným hořčíkem a zinkem, má tedy kýžený mineralizační účinek. Stejně tak komplexně vylepší senzorické vlastnosti vody, odstraní zákal, zápach a přidají příjemnou chuť,“ upřesňuje Jaroslav Žák z BWT.
Filtr se instaluje přímo pod dřez a je připojen k vodovodnímu potrubí i ke kohoutku. Vodovodní kohoutek má dvě páky: jednu pro mineralizovanou, filtrovanou vodu a druhou pro nefiltrovanou vodu z kohoutku. Programovatelná počítací jednotka monitoruje kapacitu filtru a signalizuje potřebu jeho výměny.
„Filtry jsou navíc z 99 % recyklovatelné. Obsahují pryskyřice a plastové části, které lze znovu zpracovat a použít, a tak zůstanou stále v oběhu. Tím se snižuje spotřeba nových surovin a také se výrazně snižuje množství produkovaného odpadu. Použití recyklovaného materiálu tedy snižuje emisní stopu CO2 a chrání životní prostředí. A spoustu CO2 ušetříte také eliminací nadbytečné dopravy nutné pro převoz plastových lahví s vodou, o množství plastu ani nemluvě,“ dodává Jaroslav Žák z BWT.
Víte, že chlór sice eliminuje škodlivé látky, ale i pro vaše tělo zdravé minerály?
Nebo vám vadí, že se taháte s kilogramy plastu při nákupu balených vod, a ještě tak nepřispíváte životnímu prostředí? Řešením na vše mohou být technologie a filtry od společnosti BWT, které vám doma či v kanceláři vyrobí čistou a chutnou vodu. A navíc ji obohatí ji o magnesium a zinek, které přispějí vaší energii a zdravému fungování celého těla.
Hořčík má v lidském těle funkci nositele energie
Pomáhá předcházet únavě a může přispívat ke schopnosti organismu relaxovat a bojovat se stresem. Hořčík také podporuje funkci svalového a nervového systému. Po draslíku je hořčík druhým nejdůležitějším minerálem v těle. Oba hrají zásadní roli ve zdraví buněk a tkání. Hořčík je v našem organismu také součástí stovek biochemických procesů a jeho vyrovnaná hladina je důležitá v mnoha ohledech.
Zinek jako antioxidant chrání buňky a může předcházet infekcím a alergiím. Je přítomen například ve vlasech, kostech, kůži, očích a játrech a podílí se také na mnoha důležitých procesech v lidském těle jako součást a aktivátor mnoha enzymů. Naše tělo si zinek nedokáže samo vyrobit a dokáže ho ukládat jen v omezené míře, proto je obzvláště důležité zajistit jeho trvalý a pravidelný přísun.