
Prima KRIMI oživí vzpomínky na nerozlučnou dvojici – policejního komisaře Mosera a jeho čtyřnohého parťáka, německého ovčáka Rexe. Připomene deset sérií plných legendárních detektivních příběhů odehrávajících se ve Vídni propletených vtipnými momenty, a především silným přátelstvím. První epizodu z roku 1994 stanice odvysílá 8. května odpoledne.
Prima KRIMI odvysílá deset řad seriálu Komisař Rex rovnou od prvního dílu, který měl premiéru v roce 1994. Ten se postupně dočkal osmnácti sérií s více než dvě stě epizodami. Hlavní hrdina Rex, pes s mimořádným čichem a instinktem, diváky v prvních deseti z nich zavede do Vídně, kde společně s komisařem Moserem řeší kriminální případy. Zavzpomínejte si na úplně první epizodu, kdy se dvojice pouští do vyšetřování vraždy, a právě zde se naplno projeví Rexův talent na stopování a řešení zločinů.
Mezinárodní popularita vedla k dalším verzím
Ačkoli se zdálo, že v roce 2004 dojde k definitivnímu konci seriálu, díky jeho obrovské popularitě byly natočeny další díly. Italská televize odkoupila práva a v roce 2008 uvedla volné pokračování s názvem Návrat komisaře Rexe, na které navázal seriál Komisař Rex na stopě. Děj se tak přesunul z Vídně do Říma. Seriál se těšil oblibě po celém světě, což vedlo ke vzniku mnoha mezinárodních verzí jako například kanadský Hudson a Rex, slovenský Rex, odehrávající se v Bratislavě, polský seriál Komisarz Alex, portugalský Inspector Max nebo litevský Inspektorius Mažylis.
Rex vydělával skoro sto tisíc korun
Za celosvětovým úspěchem stály nejen poutavý příběh, ale i pečlivá práce se zvířecími herci. V titulní roli se vystřídalo hned několik německých ovčáků. Nejvýraznější z nich byl ale Reginald von Ravenhorst, který strávil v roli Rexe od začátku natáčení pět let, a celkem se tak objevil v šedesáti sedmi dílech. V té době to byl nejlépe vydělávající pes v Rakousku, jelikož už tehdy si za jednu epizodu odnesl v přepočtu skoro sto tisíc korun. Na přelomu tisíciletí odešel do psího důchodu a nahradil ho pes jménem Rhett Buttler, který v seriálu působil až do jeho skončení v roce 2004 – natočil tak padesát dva dílů. Mezitím se v roli dvounohých kolegů Rexe vystřídalo šest herců.
Co se dělo v zákulisí?
Psi v roli komisaře Rexe museli zvládnout nejen složité triky, ale i spolupráci s lidskými herci. K těm nejobtížnějším však patřily scény, kde museli upustit své oblíbené párky z tlamy. Zkušená trenérka Teresa Ann Millerová měla na starost všechny psí herce, kteří se v seriálu Komisař Rex objevili, a usilovala o to, aby žádný z nich na obrazovkách nepůsobil agresivně, a prolomil tak negativní stereotypy spojené s německými ovčáky.
Připomeňte si příběhy komisaře Rexe a jeho parťáka každý den odpoledne od 8. května na Prima KRIMI.