Chtěli jste se vždycky dostat tam, kam se běžní návštěvníci zoologické zahrady normálně nedostanou? Mrzelo vás, že oblíbená zvířata nemůžete sami nakrmit? Nyní si tyto sny můžete lehce splnit. Zoologická zahrada v Táboře nabízí návštěvníkům možnost nakrmit si hned několik exotických zvířat. Jedním z druhů jsou i hravé opičky malpy hnědé, které díky své neposednosti patří k nejoblíbenějším zvířatům vůbec. Neustále pobíhají po svém výběhu a z jejich nepřetržitých hrátek je dokážou vytrhnout jen ošetřovatelé s plnými mísami jídla. To rychle zapomenou i na nedokončené závody v akrobacii a letí k nabízenému občerstvení co nejrychleji. Co kdyby se na ně náhodou nedostalo? Ukořistěné jídlo si pak odnesou do bezpečí vysoko ve větvích, kde je při jejich hostině nikdo neruší.
Zažít opičí hodování z bezprostřední blízkosti může nyní kdokoliv. Táborská zoologická zahrada totiž v rámci zážitkového programu Jeden den ošetřovatelem nabízí exkluzivní možnost nejen podílet se na přípravě jejich jídla, ale dokonce je osobně (pod dohledem ošetřovatele) nakrmit. Při tom se samozřejmě dostanete až do výběhu a budete malpám na dosah ruky. Kromě malp se s ošetřovateli budete starat také o ostatní zvířata v zoo. Tak blízko se ke zvířatům návštěvníci běžně nedostanou.
Tento mimořádný zážitek lze pořídit v eshopu táborské zoologické zahrady https://eshop.zootabor.eu/.
Důležité je rezervovat si ho včas. Zájem je opravdu veliký, ale počet míst na každý den je proto omezen.
Mimořádný zážitek lze umocnit ještě přespáním přímo v areálu, v jednom ze čtyřlůžkových pokojů nebo osmilůžkovém apartmánu. Probouzet se tak zájemci budou společně s exotickými zvířaty a budou mít zaručeno, že je ráno uvidí jako první. Volných termínů do konce prázdnin už moc nezbývá, nicméně kdo chce ušetřit, může si zarezervovat pobyt mimo hlavní sezónu. Od 1. října totiž pořídí zážitkový program Nocování v zoo s výraznou slevou.
Malpy hnědé, které chová táborská zoologická zahrada, patří na seznam ohrožených druhů CITES.
Pochází z oblastí Amazonie, a přestože většinu času tráví na stromech, potravu si hledají převážně na zemi. Jsou všežravé, nejčastěji jedí ovoce, bezobratlé živočichy a malé obratlovce. Silný dlouhý ocas jim slouží jako pátá končetina. Jsou velmi inteligentní a podobně jako šimpanzi dokážou používat jednoduché nástroje, například klacky ke shazování nedostupné potravy či přírodní misky k zadržování vody. Malpy byly pozorovány také při používání kamenů k rozbíjení ořechů, což kromě šimpanzů zatím u žádného jiného živočišného druhu zaznamenáno nebylo.
ZOO Tábor je jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku a zároveň rozlohou největší v jižních Čechách. Rozlehlý přírodní areál láká k příjemným procházkám uprostřed zeleně. Informační cedule poskytnou spoustu zajímavých informací a ponaučení. V táborské zoologické zahradě žije přes 380 zvířat více než 70 živočišných druhů. Generálním partnerem je developerská společnost Ekospol.
Zoologická zahrada v Táboře je pro veřejnost otevřena každý den od 9:00 do 19:00.