Zemědělci, pěstitelé i drobní zahrádkáři nevidí současné ranní mrazíky příliš rádi. Ohrožují totiž rostliny a stromy, které díky nezvykle teplému počasí v první polovině března na mnoha místech vykvetly. Naopak maskot táborské zoologické zahrady v Táboře tygr ussurijský Rocky si s teplotami pod nulou hlavu neláme. Naopak je velmi vítá. Jeho druh totiž pochází z velice chladných oblastí, kde teploty často klesají až k mínus pětačtyřiceti stupňům. Pár stupňů pod nulou proto Rockyho nemůže vyvést z míry. Naopak svou spokojenost dal najevo i pózováním pro fotoaparát ošetřovatelky Barbory Kubíčkové.
Tygr ussurijský je největší kočkovitou šelmou planety a je považován za krále sibiřské tajgy. Jeho tlapa, která je největší ze všech kočkovitých šelem, na sněhu plní funkci sněžnice. Tygr ussurijský může žít v teplotách okolo – 45°C, má proto delší a hustší srst než tygři žijící v teplých oblastech. Vidí barevně a v noci 5x lépe než člověk. Výborně se pohybuje nejen po zemi, ale umí i velmi dobře plavat.
Tygr ussurijský je samotář obývající obrovská teritoria až o rozloze 3 000 kilometrů čtverečních. Své teritorium si značí močí nebo seškrabáváním kůry stromů, ohraničujících jeho území. Revír opouští pouze tehdy, pokud je v něm nedostatek potravy.
Tygr ussurijský patří mezi nejohroženější druhy zvířat. Přestože je obávaným lovcem a nemá v přírodě přirozeného nepřítele, člověk jej dokázal téměř vyhubit. Ve volné přírodě žije už jen v sibiřské tajze a na severu Číny, kde přežívá už jen asi 500 posledních kusů. Původně přitom žil na rozsáhlém území mezi Bajkalem a pobřežím Tichého oceánu. Dalších zhruba 1000 tygrů ussurijských pak žije v zoologických zahradách po celém světě.
ZOO Tábor, která se specializuje na chov a ochranu ohrožených druhů zvířat je během zimy od listopadu do konce března otevřena pouze o víkendech a státních svátcích od 9:00 do 16:00. Od 28. března bude otevřena každý den, od 1. dubna se otevírací doba prodlouží o hodinu. Zoo tak bude od 1. dubna do 31. května otevřená od 9:00 do 18:00.