Letní díly oblíbené talkshow 7 pádů Honzy Dědka přinesou všechno to, co se za uplynulé měsíce do pořadu nevešlo. Dnešní díl naplnily zpovědi herců Ladislava Freje, Miroslava Hanuše a Josefa Poláška a hudebníků Františka a Ondřeje Soukupových. Dívejte se v úterý 15. srpna ve 22.05 na Primě!
LADISLAV FREJ promluvil o svých uměleckých začátcích v baletu. „To jsem byl ještě zdravej na nohy. Přišla za mnou choreografka dětského baletního souboru, že potřebuje prince ke Sněhurce. Tak jsem chodil trénovat k tyči. A najednou jsem byl princ. Předvedl bych, ale teď nemůžu na nohy. Sněhurky byly dvě. Jedna byla z Léšně. Léšňačky byly korpulentnější selky, ta druhá byla jak prst, ta se hezky zvedala. Stejně tak ježibaby. Jedna na mě skočila, já ji chytl a otočil se mi palec na ruce. Šíleně to bolelo,“ vzpomíná Ladislav Frej. Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 22.05 na Primě!
MIROSLAV HANUŠ prozradil, jakou volnočasovou aktivitu vášnivě provozuje a proč by chtěl zrušit všechny sporty. „Byl bych za zrušení sportu v této podobě. Mám pocit, že je to prolezlý hrou o prachy. Já od sportu očekávám ideály, teď je to pokažený,“ rozčílil se Miroslav Hanuš, který sám sportu příliš neholduje. Má ale jinou vášeň. „Já jsem vášnivej saunista,“ prozradil na sebe Hanuš s tím, že z prostředí sauny má i jedno ze svých nejoblíbenějších divadelních představení. „Zkurvení havlisti, to je výborný představení, to je o třech blbcích, kteří sedí v sauně a hodinu dvacet nadávají na všechno. Na ženu, na život, a nakonec skončí u toho, že za všechno může demokracie. A zkoumají, jak se takovej kiks mohl stát, a přijdou na to, že to celý způsobili zkurvení havlisti. Takže za hodinu dvacet vyšpekulujou, že za jejich hádky se ženou můžou zkurvení havlisti. Pak se osprchujou a jdou domů,“ popsal Mirek Hanuš, který do pořadu přivedl i svoji ženu Janu. „My si se ženou výborně rozumíme. Někdy si rozumíme od rána až do večera,“ pobavil Hanuš. Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 22.05 na Primě!
ONDŘEJ A FRANTIŠEK SOUKUPOVI prozradili okolnosti vzniku i zániku kapely Nightwork i o drogách v kapele.
„Kapelu jsem začal dělat s Emilem Koptou, synovcem Václava Kopty. Ale on řekl, že už nebude hrát žádný buzerantský funky a že končí a bude dělat nějaký thrash metal – a odjel do Británie dělat někam do kuchyně. A jedinej další kytarista, kterýho jsem znal z gymnázia pro méně talentované děti, byl Jakub Prachař. Potkal jsem ho na Národní třídě a oslovil jsem ho. My jsme se na gymplu neměli moc rádi, jenže on říkal, že když se dozvěděl, že mám počítač s hudebním programem, že jsem asi udělal pokrok a že by to chtěl zkusit. Protože neměl kde nahrávat ty svoje nápady. Takhle vzniknul Nightwork. Pak se tam různě lidi točili a šest let jsme se trápili, až jsme se finálně dali dohromady v týhle sestavě,“ vzpomíná na začátky Nightworku František Soukup s tím, že o angažmá Vojty Dyka rozhodl jeho otec Ondřej. „Vojta Dyk k nám přišel na konkurz. Tenkrát ho nikdo neznal. On zazpíval a dobře. A my jsme se s Jakubem (Prachařem) jako dva velký producenti houpali na židlích a říkali: My se ti ozvem zpátky. Vojta prošel tím bytem z domácího nahrávacího studia. A táta říkal: Vy debilové, okamžitě ho berte, já to slyšel, jaký ozvem zpátky?!“ vypráví Soukup mladší. „Já jsem mu dal k dispozici studio. Měl jsem radost, že chlapec nebere drogy, tak čert vem školu, hlavně když komponuje. Mně se líbily věci, které z něj lezly. Obešel jsem s jejich první deskou všechna vydavatelství. Mám tam kamarády. Ale nikdo to nechtěl vydat. Tak jsem jim to vydal sám. Za půl rou mi volali, že by si je vzali, ale já už jsem si je nechal,“ říká hrdě Ondřej Soukup. Kapela ale ani přes obrovskou popularitu dlouho nevydržela. František konečně prozradil proč. „Když jsme dělali náš poslední koncert v O2 areně, spoluprodukovali jsme to. A když jsem projížděl s produkčním rozpočet, ptal jsem se ho, co znamená položka Ostatní? Byla to položka za desítky tisíc. A on říkal: To jsou drogy. Tak jsem se ptal, kdo to měl? A on: Všichni kromě tebe. A takhle skončil Nightwork, to bylo poslední vyúčtování,“ překvapil František. Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 22.05 na Primě!
JOSEF POLÁŠEK zavzpomínal na své první zaměstnání, při kterém málem přišel o život.
V začátcích své profesní dráhy se Josef Polášek živil jako řidič zemědělských strojů. „Jezdil jsem s traktorem i s kombajnem. Ale neuměl jsem to. Sekali jsme obilí a pak jsme vyjížděli z pole, otočil jsem se a viděl jsem ještě pás neposečený, tak jsem tu krávu otočil a jel jsem to ještě poseknout. Ale prdla mi spojka, motor se spojil s převodovkou a ta obrovská hnací kola se zablokovala a začala brzdit. Žací stůl se zaryl do země a celé se to postavilo zadkem nahoru, viselo to a zadek toho kombajnu čuměl do stmívajícího se nebe. Já jsem spadl na střechu té kabiny. Říkal jsem si, že jestli to spadne dál, tak mě to rozmačká, jestli to spadne zpátky, tak jsem vyhrál. Zvrátilo se to v můj prospěch a vlastně jsem přežil,“ vzpomíná Josef Polášek. Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 22.05 na Primě!