Ještě do 30. března si nenechte ujít jedinečnou příležitost zhlédnout artefakty, spojené s dějinami Mělníka od středověku až do současnosti, které ještě nikdy nebyly vystaveny společně v takové časové šíři, na výstavě Mělník v čase: 750 let města. Prezentace vypráví příběh historie města na soutoku dvou největších českých řek na pozadí národních dějin, neboť ne náhodou je Mělník nazýván jejich kolébkou! Až do března zde také probíhají výukové zážitkové programy pro žáky nejen mělnických škol.
V sobotu 1. 2. Vás srdečně zveme na tradiční Vycházku ke světovému dni mokřadů!
Ornitologická vycházka povede okolo Labe a Vltavy (cca 5 km) a v jejím průběhu budeme pozorovat zimující ptáky. Sraz je před muzeem (na nám. Míru 54) v 9:00 hodin.
Pořádá muzeum ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, AOPK ČR a projektem Jeřábí život.
Do 16. 3. můžete navštívit výstavu unikátní sbírky hudebních nástrojů Vladimíra Růžičky v malém sále Hudební nástroje v proměnách času.
V kavárně a vstupních prostorech muzea na Vás čekají výstava Smím prosit? a výstava výtvarných prací žáků soukromé školy Eriza – Eriza art.
NENECHTE SI UJÍT DALŠÍ ZIMNÍ AKCE:
11. 2. v 17:30 se koná další představení mělnických Panovnic zatím v největším obsazení. Těšit se můžete nejen na zpěv a perličky ze středověkého života, ale i tanec. Jedinečnou atmosféru opět navodí precizní historické kostýmy z dílny Ingrid Růžičkové! Od 17:30 budou v atriu probíhat ukázky s dravcem. Od 18:00 začne samotné představení ve velkém sále muzea.
Novou Publikaci Ecce patrona nostra – Středočeský památník oslav 1100. výročí mučednictví sv. Ludmily zakoupíte v pokladně mělnického muzea za 399,- Kč. Kniha kulturní veřejnosti opětovně nabízí úspěšnou esej „Krajiny sv. Ludmily“ z pera na Mělníku dobře známého historika umění Dr. Vladimíra Czumala; text doprovázejí krajinářské snímky Mělničana MgA. Miroslava Páska. Dále zahrnuje i tematické eseje dalších odborníků a výběrovou retrospektivu svatoludmilských jubilejních počinů z let 2017–2022. Samostatnou přílohu sborníku, který sestavil muzejní historik Mgr. Lukáš Snopek, tvoří rozsáhlé genealogické schéma dokládající přemyslovské kořeny všech současných monarchů Evropy.