Blíží se jaro, a i ti pejsci, kteří jsou raději schoulení doma v teple, vyrazí ven a budou si rádi užívat čerstvého vzduchu. Bohužel na naše čtyřnohé přátele v přírodě čekají i ty méně hezké věci. Třeba paraziti, kteří pro ně mohou být velmi nebezpeční.
Nezvané “kamarádky” blechy
Blechy jsou nepříjemný hmyz, který se živí krví psa. Koušou, sají krev, kladou vajíčka, a tak pořád dokola. Blechy mohou psovi přivodit velmi silnou alergickou reakci, infekci krve nebo u malých či oslabených plemen i anémii. Pokud pes blechy vykusuje, může se navíc nakazit vnitřními parazity jako jsou červi, tasemnice a další, kteří už výrazněji ohrožují jeho život.
Prevence je vždy levnější a jednodušší než léčba
Pokud už psa blechy navštívily, je většinou pozdě a nastává dlouhá procedura odblešování, praní a celkového úklidu prostředí, kde se pes pohybuje. Pokud ale věnujete zlomek této energie do prevence, bohatě se vám to vyplatí.
Skvělou prevencí jsou antiparazitika, která zabraňují pokousání nejen blechami, ale i poštípání muškami, komáry a přisátí klíšťat. Kromě toho, že tyto parazity odpuzují, Ataxxa s repelentním účinkem také blechy ničí, a to během 24 hodin od aplikace.
Ataxxa: Nakapete a neřešíte!
Podávání jakýchkoliv léčiv zvířatům je vždy obtížné. Proto se i antiparazitika vyrábí v různých formách, aby si páníčci mohli vybrat, co jim nejvíc vyhovuje. Existují obojky, spreje, tablety a jako u přípravku Ataxxa také spot-on aplikace neboli pipety. Ataxxa spot-on s repelentním účinkem má snadnou, pohodlnou a velmi rychlou aplikaci, kdy odlomíte vršek pipety, rozhrnete psovi srst mezi lopatkami a kápnete mu celý obsah na kůži.
Účinná látka se během krátké chvíle pomocí mazových žláz zvířete rozptýlí po těle a zničí blechy i larvy, které už pes má. Mimo to začne působit i repelentně proti muškám, komárům, klíšťatům i blechám.
Paraziti jsou pro zvířata stresující
Váš čtyřnohý mazlíček může blechy chytit téměř kdekoliv. V prostředí, kde se pohybuje, na procházce, od jiného psa, z dek, přikrývek nebo dokonce z nábytku, kde si blechy mohou udělat hnízdo. Důležité je pozorovat změny v jeho chování a včas zakročit. Paraziti pejska nepříjemně svědí, škrábání bolí, vznikají kožní alergie, mnohdy i infekce a psa to velmi stresuje. Máte možnost tomu zabránit dobrou prevencí. Váš zvířecí kamarád se vám odvděčí pohodovým a zdravým životem bez drbání, klidně i vedle vás na gauči.