Životní dráha i kariéra holky z paneláku v Písnici, dnes úspěšné manažerky, má jedno silné pojítko: chuť pomáhat lidem, s nimiž se život nemazlí.
Její filantropie se neomezuje hranicemi Česka. Jako ředitelka hotelů poskytla útočiště pražským bezdomovcům během první vlny pandemie. Stála však také u zrodu výstavby veřejných záchodků v africké Ghaně, základu hygieny potřebného ke snížení úmrtnosti na infekční choroby.
Její sportovně charitativní projekt Adventní běhání zase ukazuje Čechům, že pro dobrou věc se mohou spojit tisíce lidí, aniž by potřebovali cokoliv víc, než vlastní nohy.
Sympaťačka s nakažlivým smíchem vyznamenaná cenami Laskavec a Via Bona má ve svých 38 letech za sebou rozmanitou kariéru. Už když po maturitě pečovala o dcerku úspěšného basketbalisty v USA, si uvědomila, že vlastní výdělek není to nejdůležitější. “Táta holčičky jezdil domů jen občas na víkendy. Tehdy mi došlo, že ani nejlépe placená práce nemusí zajistit štěstí,“ vzpomíná.
Posléze se jí podařilo prorazit v ubytovacím segmentu, a to doslova od nuly. Z pozice uklízečky se rychle vypracovala na regionální manažerku sítě hostelů YHA, která je zároveň jednou z největších britských neziskovek. “Při téhle práci jsem viděla, že aby byla nezisková organizace funkční, nestačí jen vzletné ideje. Je potřeba pracovat systematicky a dělat i nepopulární kroky, pokud je to potřeba. Říkali mi Czech bulldog,” vzpomíná se smíchem – krachující pobočky totiž buď resuscitovala, nebo zavírala.
Zmíněnou pomoc pražským bezdomovcům a běžící projekt stavby veřejných toalet v Africe realizovala ve spolupráci s Mathiasem Schwenderem – zakladatelem hotelové sítě BoHo, v níž pracovala jako generální ředitelka. Jeho bratr, misionář v Africe, po skončení své mise odkoupil v Ghaně budovu, v níž působil. “S Mathiasem postavili hostel, který si na sebe překvapivě docela vydělal. Aby zůstaly peníze v zemi a prospěly místním, začali stavět veřejné toalety. Záchody totiž zdaleka nejsou v těchto končinách standardem, místní jsou nuceni vykonávat potřebu do otevřených stok. Toalety tak pomáhají snížit přenos chorob, na které zbytečně umírají i malé děti,” vysvětluje Babeta.