Nový průzkum, který si společnost HONOR nechala vypracovat u příležitosti uvedení skládacího smartphonu Magic V3 na trh, odhalil, že lidé dojíždějící do práce mají obavy o zdraví v souvislosti s množstvím techniky, kterou s sebou nosí do kanceláře a zpět.
Průzkum mezi 8 000 evropskými profesionály ukázal, že 67 % z nich má v důsledku hybridního modelu práce více techniky, přičemž do kanceláře chodí v průměru nejméně čtyři dny v týdnu.
Skoro každý osmý respondent přiznal, že má obavy o své dlouhodobé zdraví kvůli hmotnosti techniky, kterou nosí, přičemž 51 % z nich nosí tři až deset zařízení a souvisejícího příslušenství v taškách o průměrné hmotnosti 4,1 kg.
68 % respondentů uvedlo, že při nošení tašek do práce pociťuje bolest nebo nepohodlí, přičemž 28 % trpí bolestí ramen, 24 % bolestí dolní části zad a 18 % bolestí krku.
Aby HONOR pomohl dojíždějícím překonat tyto potíže, navázal spolupráci s oceňovanou lékařkou a instruktorkou jógy, Rebekah Jade Lawrencovou, která má více než 10letou praxi.
„Muskuloskeletální potíže patří mezi nejčastější důvody lékařských konzultací,“ uvádí Lawrencová. „Kombinace sedavého zaměstnání a kumulativní zátěže způsobené špatnou ergonomií – ať už jde o pracovní místa nebo nošení technických zařízení – může vést k chronickým potížím.“
„Tyto údaje odrážejí, jak může špatná ergonomie tašek v kombinaci s hmotností zařízení vést ke značnému nepohodlí. Bolest ramen je často důsledkem nerovnoměrného nošení těžkých batohů nebo tašek, zatímco bolesti dolní části zad a krku se zhoršují v důsledku špatného držení těla a nerovnoměrného rozložení hmotnosti.“
Dvě pětiny respondentů navíc hodnotily své držení těla jako „průměrné“, přičemž 55 % z nich přiznalo, že se hrbí, a 56 % uvedlo, že se při používání svých zařízení naklánějí dopředu.
„Špatné držení těla, charakterizované hrbením a ohýbáním dopředu, je silně spojeno s různými fyzickými problémy, včetně bolesti v dolní části zad a bolestí hlavy,“ vysvětluje Lawrencová. „Tyto statistiky zdůrazňují potřebu ergonomických řešení a zlepšení způsobu nošení zařízení pro zlepšení celkového zdraví.“
Není překvapením, že 35 % dotázaných uvedlo, že by rádi nosili méně technických zařízení a příslušenství, přičemž 52 % respondentů uvedlo, že by si připlatilo za jedno zařízení, které by nahradilo více zařízení,
„S ohledem na tuto skutečnost by zařízení 3 v 1 (které lze používat jako telefon, tablet a notebook) mohlo snížit fyzickou zátěž spojenou s nošením více zařízení tím, že by je sloučilo do jednoho univerzálního přístroje,“ vysvětlila Lawrencová.
„Sloučení tří zařízení do jednoho mohou uživatelé snížit fyzickou zátěž, což pomáhá zmírnit napětí, které často způsobuje nošení několika technických zařízení, zejména v oblasti zad, krku a ramen.“
„Vymysleli jsme termín, který popisuje vliv technických zařízení na naše držení těla – tech torze. Při hybridním modelu práce musí pracovníci nosit své věci s sebou více, než jsou zvyklí,“ říká Avikar Jolly, CMO HONOR EUROPE. „To může mít negativní dopad na tělo – i když si to často ani neuvědomujeme. HONOR Magic V3 nejen skvěle vypadá, ale také díky své all-in-one funkčnosti může pomoci snížit potenciální dlouhodobé zdravotní problémy, které přináší přenášení nadměrného množství zařízení.“
Doktorka Lawrencová dodává: „Pro ty, kteří pravidelně nosí těžké tašky s několika technickými zařízeními, má tento přechod na jedno kompaktní a lehké zařízení potenciál snížit svalové napětí a riziko vzniku chronické bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním.“
Pro dojíždějící, kteří jsou zatížení více zařízeními, HONOR ve spolupráci s doktorkou Rebekou Jade Lawrenceovou vypracoval doporučení na vhodné tašky a batohy a také na pravidelná cvičení, která pomohou ulevit od bolesti.
Tipy doktorky Lawrencové pro nošení těžkého technického vybavení
- Pravidelně kontrolujte a minimalizujte obsah své tašky. Zvažte používání zařízení, jako je HONOR Magic V3, které může nahradit více zařízení, čímž se sníží celková hmotnost, kterou musíte nosit.
- Používejte batohy se širokými, polstrovanými popruhy, tašky na kolečkách nebo messenger tašky s širokým polstrovaným popruhem nošeným přes hruď. To pomůže rovnoměrně rozložit hmotnost během cesty do práce.
- Vyhněte se taškám na jedno rameno a nadměrným brašnám.
- Pokud používáte tašku s jedním popruhem, střídejte stranu, na které ji nosíte.
- Řádně si nastavte popruhy, abyste měli tašku u těla a v odpovídající výšce.
- Pokud je to možné, dělejte si přestávky v nošení tašky, zejména během dlouhého dojíždění do práce.
Cvičení pro dojíždějící od doktorky Lawrencové