Konkurovat velkým pražským franšízám není pro menší posilovnu na okraji Prahy vůbec jednoduché. Počernický Pulse Fitness tento boj v minulosti dlouhou řadu let prohrával. Když už se zdálo, že s posilovnou, primárně určenou jen pro hrstku místních rekreačních nadšenců, je amen, zjevil se na scéně Lukáš Vostrovský. V Pulse našel svou vášeň a zašlou posilovnu postavil na nohy. Dnes se v ní připravují na závody kulturisté, bikiny, i třeba MMA bojovník Karlos Vémola.
Psal se rok 2016, když Lukáše Vostrovského oslovil jeho známý, jehož fitness centrum Pulse bylo na pokraji krachu. “Lidé o fitko neměli zájem, trenéři odcházeli, údajně se tam i kradlo. K tomu všemu šlo o fitko na samotném okraji Prahy, v Horních Počernicích,” popisuje první dojmy Lukáš. V té době byl krátce po ukončení šestileté štace v korporátním prostředí.
Jako zkušený obchodník z velké firmy Kushman & Wakefield byl lačný po obchodních příležitostech. Ta první, která mu zrovna přistála pod nohy, ale nebyla kdovíjak nablýskaná. I když ho okolí od investice odrazovalo, Lukáš vsadil vše na jednu kartu a do podniku vstoupil jako investor a později i majitel.
“Bylo zapotřebí velké investice a strategických kroků, které by Pulse resuscitovaly. Mám rád velké výzvy a do vidiny velkého úspěšného fitka, byť v takové lokalitě, jsem se doslova zamiloval,” vzpomíná na první kroky v novém prostředí. “Dva roky trvalo, než jsme se z nepříznivé situace vyhrabali. Na začátku to byl odporný nefunkční prostor s rozbitým vybavením, kam chodilo sotva padesát lidí denně,” říká.
Za své silné stránky považuje komunikativnost, a tak jako nový majitel začal motivačním proslovem před těmi, kteří zbyli. Tak se v Pulse vykrystalizovalo silné jádro, kolem něhož vznikal nový projekt.
Vostrovský při budování nového kabátu pro Pulse použil také zkušenosti z Anglie, kde tři roky studoval v Londýně a také v Oxfordu. “Tehdy jsem v Česku viděl, jak se podnikatelé koukají přes rameno, jak se snaží okopírovat konkurenci, aby se jí jen vyrovnali. Chybělo jim ale něco, čemu v anglicky mluvících zemích říkají myšlení Out of the box. Pro ty české klapky na oči tam nebyl prostor, a tak jsem k Pulse v začátcích přistupoval tak, abych přišel s něčím jiným, s nějakým novým konceptem,” popisuje. A tak v Pulse vznikly zóny.
“Chtěl jsem, aby si u nás zacvičil každý. Od profi kulturistů až po starší dámy, které se chtějí třeba jen protáhnout. To v té době skoro nikde nebylo. Do reinkarnovaného fitka jsem hledal i nějakou tvář. Vždycky mě bavily bojové sporty, tak jsem měl povědomí i o tom, že se na české scéně MMA začíná něco dít, když se zpět do Čech vrátil první bojovník, který to dotáhl do slavné ligy UFC. Oslovil jsem Karlose Vémolu a bylo až šílené, jak rychle jsme si padli do oka. Přišel si k nám zacvičit, líbila se mu myšlenka a rychle jsme se skamarádili. Pomáhal jsem mu sehnat i jeho první sponzory. Dodnes jsme přátelé a pravidelně k nám jezdí cvičit a připravovat se na zápasy, i když bydlí za Prahou na opačném konci,” popisuje Vostrovský. Dalšími tvářemi Pulse fitness jsou i úspěšné postavy české fitness scény Kiro Markopulos a Ondřej Kmošťák.
Zpočátku měl Lukáš z nového projektu a velké investice respekt a možná i strach. Dnes je situace úplně jiná. “Dnes nás navštěvuje přes 300 lidí denně. Do Pulse jezdí zájemci i ze druhého konce Prahy, máme speciální zóny pro sportovce každého typu a neustále rosteme. Připravujeme expanzi, stavíme crosfitovou zónu, komoru s červeným světlem a chtěli bychom i zónu pro MMA. Mám obrovskou radost, že jsem do toho projektu tehdy vstoupil, nenechal se odradit a choval se k Pulse fitness jako k vlastnímu dítěti,” dodává s úsměvem.