Značku Realme není nutno představovat. Tento čínský drak nabízí výkonné a spolehlivé telefony na našem trhu již relativně dlouhou dobu byť jako značka patří k těm mladším. Většinou se jedná o cenově dostupné, avšak výkonem srovnatelné telefony s ostatními značkami, které si nicméně za podobný stroj řeknou mnohem více peněz. Nevyhýbá se ani telefonům výkonově srovnatelným s vlajkovými loděmi ostatních značek, kde je však situace většinou komplikovaná, telefonů mnoho a konkurence mezi značkami nejtvrdší.
Dnes máme na testování Realme GT2 PRO. Papírově tedy telefon, který si na nic nehraje a chce přinést to nejlepší co se dá nabídnout a co se dá od Realme očekávat.
Pojďme se podívat na parametry:
display – Super AMOLED, 6,7″ (3 216 × 1 440 px)
konstrukce – 163,2 × 74,7 × 8,2 mm, 199 g, konstrukce: klasická
fotoaparát – 50 Mpx, LED dioda, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
chipset – Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, CPU: 1×3 GHz + 3×2,5 GHz + 4×1,8 GHz
paměť – RAM: 12 GB, vnitřní paměť: 256 GB, paměťové karty: ne
konektivita – 5G: ano, LTE: 1 000 / 150 Mb/s, Wi-Fi: Wi-Fi 6, Bluetooth: 5.2, NFC: ano
Android 12
baterie – 5 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 0:33 hodin
Už po vybalení telefonu z krabice to na vás dýchne lehkým luxusem. Bílá barva v kombinaci s kovovou konstrukcí a zády telefonu které mají simulovat a napodobovat papír je prostě nádhera. Telefon budí dojem opravdu velkého těla a záda jsou jak to říci …. prostě krásná. Na zádech není sklo jak by se dalo čekat ale biopolymer, který opravdu na první dotek budí dojem hrubého ale příjemného papíru. Tři velké moduly fotoaparátu které zprava doplňuje nápis Realme doplňující signaturu tvůrce designu Naota Fukasawy. Výhoda „hrubých zad“ je také v tom, že se na ní nedrží otisky prstů jako u jiných mnohem dražších telefonů.
Technické zpracování telefonu je precizní, velký je tak akorát do ruky, nikde nic nevyčnívá ani netlačí a z ruky určitě nemá tendenci vypadnout. Tlačítka na boku telefonu jsou dobře dostupná a jejich nahmatání a identifikace funkce není problémem.
Na horním boku telefonu naleznete sekundární mikrofon. Na spodní straně pak je standardně umístěn USB-C konektor, reproduktor (druhý je nad displejem) a šuplík na dvojici nano SIM. Místo na micro SD kartu a tedy další rozšíření paměti telefonu zde však nečekejte. Není zde ani sluchátkový konektor, zvuk do dalších zařízení např. sluchátek je tak přenášen pouze technologií Bluetooth. Stejně tak chybí jakákoli certifikace na zvýšenou odolnost například proti vodě. Je tak nutno s tímto faktem dopředu počítat.
Dále jistě potěší 65W nabíjení a v balení také naleznete silikonový kryt. Není tedy na první dobrou nic dalšího již pořizovat. Nicméně jedná se o základní šedou variantu, která bohužel trošku kazí dojem z luxusního vzhledu a provedení telefonu. Zde je jistě lepší se poohlédnout po nějakém lepším. Display má již z výroby nalepenou ochranu, což je jistě také fajn.
Display telefonu je AMOLED panel s úhlopříčkou 6,7“, rozlišením 1 440 × 3 216 a 120Hz obnovovací frekvenci. Jak v této kategorii již bývá zvykem display kryje ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus, takže se nějaké poškrábání či havárii při pádu telefonu na zem nemusíte bát. Široké pozorovací úhly, krásné barvy, plynulé zobrazování díky vyšší obnovovací frekvenci, skvělá čitelnost na slunci a vše samozřejmě vykresleno do posledního detailu. Shrnuto podtrženo – display se řadí k tomu nejlepšímu co můžete nyní za tuto cenu pořídit. Zde je laťka nastavena opravdu vysoko. Display nezůstává pozadu ani s dalším přizpůsobením a nastavením.
Hardware je dostatečně výkonný o čemž hovoří procesor Snapdragon 8 Gen 1 a 12GB operační paměti. Výkon tedy nebude jistě chybět při běžném použití natož při plynulém hraní her. Úložiště má standardní velikost 256GB, což bohatě postačuje. Dále stojí za zmínku konektivita 5G, WI-FI 6 a Bluetooth 5.2, NFC a USB OTG. Vše co je nyní již takovým standardem. Za zmínku stojí i vcelku svižná, čtečka otisků prstů v displeji a telefon lze odemknou i obličejem.
Baterie má kapacitu 5000mAh což je stále lehký nadstandard a běžná výdrž telefonu je cca 1,5 dne při běžném používání. Nabíjení pak obstarává 65W nabíječka a běžné nabití z 0 na 100% se tak pohybuje kolem pěkných 33 minut.
Telefon obsahuje nadstavbu Realme UI 3 což je obdoba např. MUI u Xiaomi. Prostředí je perfektně odladěné a rychlé bez viditelných zpomalení čí záseků a umožnuje celou řadu vyladění a nastavení telefonu.
Jak Realme GT 2 PRO fotí? Na zádech nalezneme fotomodul se 3 fotoaparáty. Hlavní je 50Mpx snímač, dále 50Mpx širokouhlý snímač a jako poslední 3Mpx macro objektiv. Z hlavního snímače je možno pořídit 12,5Mpx snímky. Snímky jsou ostré a prokreslené, postrádají přílišnou saturaci a na první pohled působí tak přirozeným dojmem. Při focení při běžných světelných podmínkách jsou snímky velmi dobré. Video lze nastavit při fullHD 30 nebo 60 snímků/s, při 4k rozlišení opět se 30 nebo 60 snímky /s. K dispozici je i rozlišení 8k při 24snímcích /s ale zde již viditelně chybí detaily a ostrost.
Závěr: Realme GT 2 PRO je spolehlivý, luxusně vypadající telefon s nestandardním designovým materiálem zad. Výkonu má na rozdávání a všechny funkčnosti jsou vyvážené tak akorát. Zmínit je třeba špičkový displej, slušnou výdrž a rychlé nabíjení. Škoda je pouze chybějící jakékoli certifikace odolnosti a chybí také bezdrátové nabíjení. I přesto je to velice slušný výkonem nabitý telefon , který nebude mít problém si své zájemce nalézt.
Telefon Realme GT2 PRO zapůjčil obchod ElectroWorld.