Norah Chambersová miluje hudbu, svého manžela i svou osmiletou dceru. Jenže druhá světová válka umění nepřeje a rodiny kvůli ní končí v troskách. A tak dojde k tomu, že se roku 1942 ocitne v japonském zajateckém táboře, kde musí čelit krutým podmínkám. Spolu s ní tam skončí i velšská zdravotní sestra Nesta Jamesová. Obě ženy na místě nelidského utrpení objevují záblesky lidskosti i nečekanou odvahu uvnitř sebe sama. A pomáhají tak i ostatním. Sestry pod vycházejícím sluncem (449 Kč) vychází v nakladatelství CPress (i jako e-kniha a audiokniha).
Román Sestry pod vycházejícím sluncem zachycuje na osudu skutečných postav dosud ne zcela známé historické události. Vypráví příběh australských zdravotních sester, žen a dětí, které se v roce 1942 po potopení a bombardování lodě Vyner Brooke ocitly na indonéském ostrově Sumatra a následně byly zajaty Japonci.
Kniha do hloubky prozkoumává lidskou odolnost, vnitřní sílu a vzájemnou podporu a sounáležitost v extrémních podmínkách, které ztěžují nesnáze, brutalita a nemoci. Je příběhem žen v zuřící válce – příběhem sesterství, statečnosti a přátelství v těch nejtemnějších časech.
Heather Morrisová ve svých knihách poutavě zachycuje esenci odolnosti lidské duše a díky hlubokým lidským příběhům a schopnosti vtáhnout do děje její knihy patří mezi bestsellery. Detailní a citlivé zpracování poskytuje čtenáři nejen historický vhled, ale i emocionálně silný zážitek. Sestry pod vycházejícím sluncem svým pojetím navazují na předchozí tvorbu autorky, Tatér z Osvětimi a Tři sestry se odehrávaly také během 2. světové války, ale byly situovány do koncentračního tábora Osvětim–Březinka.
O autorce:
Heather Morrisová se narodila na Novém Zélandu. Je autorkou světového bestselleru Tatér z Osvětimi. Její vášní jsou příběhy o přežití, nezlomnosti a naději. V roce 2003, kdy pracovala v nemocnici v Melbourne, se seznámila s mužem, který jí prý „může vyprávět pozoruhodný příběh“. Den, kdy se setkala s Lalem Sokolovem, znamenal pro oba velkou životní změnu. Jejich přátelství sílilo a Lale se vydal na cestu sebezpytování. Heather se svěřil i s těmi nejniternějšími podrobnostmi svého života za holocaustu. Heather původně napsala Laleho příběh jako divadelní hru, za kterou získala významná ocenění v mezinárodních soutěžích, a teprve potom ji přepsala do svého prvního románu Tatér z Osvětimi. Její pokračování vyšlo pod názvem Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta a třetím románem Heather Morrisové jsou Tři sestry.