Piva spadající pod pivovary skupiny HEINEKEN ČR získaly na 32. ročníku Mezinárodního pivního festivalu hned několik ocenění. Zlatou pivní pečetí byl ve své kategorii oceněn světlý ležák Starobrno Medium. Druhou Zlatou pečeť si sládci odnesli za Zlatopramen 0,0 % Radler s příchutí grep a rozmarýn. Krušovické Královské Černé získalo mezi tmavými výčepními pivy Stříbrnou pečeť stejně jako sudová piva Beránek polotmavý a Beránek weizenbier z pivovaru Velké Březno. Bronzovou pečetí bylo oceněno ochucené pivo Desperados Original. Komise složená z padesáti degustátorů hodnotila vzorky piva dle stanovených kritérií v přísné anonymitě.
Ocenění Zlatá pivní pečeť, které je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice, je udělováno v rámci pivovarnické přehlídky International Beer Festival Budweis. V letošním, 32. ročníku, který se uskutečnil koncem dubna v Českých Budějovicích, se soutěžilo v celkem 39 kategoriích. Piva hodnotí odborná porota složená z 50 profesionálů, kteří se zaměřují na vůni, chuť, plnost a říz jednotlivých vzorků piva.
Piva z portfolia skupiny HEINEKEN si odnesla z Mezinárodního pivního festivalu šest ocenění a z toho hned dvě Zlaté pečetě a třikrát Stříbrnou pečeť.
Ležák Starobrno Medium patří mezi nejoblíbenější piva starobrněnského pivovaru a na Mezinárodním pivním festivalu získal Zlatou pivní pečeť v kategorii Světlý ležák. Charakteristickým znakem tohoto piva je bohatá pěna, neobyčejně lahodná, plná, jemně chmelová chuť a dokonalý říz. Světlý ležák se v pivovaru vyrábí z nejjemnějšího žateckého chmele a toho nejlepšího moravského sladu z dvouřadého ječmene.
„Z ocenění Zlatá pivní pečeť pro starobrněnské Medium mám velkou radost. Dokládá, že jedno z neoblíbenějších piv našeho pivovaru neboduje jen u pivních fanoušků, ale ani podle odborníků nemá ve své kategorii konkurenci a právem si zaslouží být na nejvyšším stupínku,“ komentuje ocenění Jiří Brňovják, vrchní sládek brněnského pivovaru.
V kategorii Míchaný nápoj z piva získal nejprestižnější ocenění Zlatopramen Radler 0,0 % s příchutí grep a rozmarýn. Radler je vyrobený bez konzervantů a barviv.
Krušovické Královské Černé bodovalo v kategorii Tmavé výčepní pivo, kde získalo druhé místo, tedy Stříbrnou pivní pečeť. Tradiční pivo krušovického pivovaru se vyznačuje výraznou karamelovou chutí s tóny pražené kávy a jemnou chmelovou
hořkostí. Charakteristickou tmavou barvu pivu dodávají speciální druhy ječných sladů – český, barevný, karamelový a mnichovský.
„Velmi nás těší úspěch našeho velmi oblíbeného piva Královské Černé, na které nedají dopustit pivaři, kteří mají rádi netradiční, chuťově výrazná, a přitom osvěžující piva,“ uvedl ředitel Královského pivovaru Krušovice Michal Rouč.