Foto: Podblanické tóny
Festival Podblanické tóny, který vznikl jako spojnice mezi Podblanickými městy a obcemi. Letošní ročník se poprvé nese v duchu multižánrovosti, a kromě územního propojení tak otevírá náruč všem hudebním cestám, které jsou nám blízké. Hudba, a kultura obecně by měla hlavně spojovat, a festival agentury ArtMusis a Opera studio Praha tento cíl vnímá z mnoha úhlů pohledu. Ostatně posuďte sami.
Zahájení festivalu na Zámku Načeradec s kapelou DOTmy. Rychle stoupající hvězda české hudební scény, se kterou jste se mohli setkat na festivalech Jiráskův Hronov, Šrámkova Sobotka, nebo například na korzu Národní třídy 17.listopadu. Hrají a zpívají Dominika Mithofer, Ondřej Schmidt, Tomáš Knobloch, Jan Mrázek, Martin Leták, Adam Trnka.
Ve Vlašimi se diváci setkají s originálním jazzovým triem, které i bez basy a bicích dokonale naplní představy všeho, co od tohoto žánru posluchač očekává. Kytara Mikuláše Pokorného a klavír Libora Šmoldase se zpěvem Petry Vlkové se přirozeně prolínají a vytvářejí neustále se proměňující hudební jazzově bohatou krajinu.
Kácov rozezní Safardské písně s kytarovým duem Manera. Studenti Štěpána Raka – Soňa Vimrová a Miroslav Žára ve skvělé úpravě pro dvě kytary přinesou zamyšlení i úsměv. Písně v podání Anity Jirovské jsou dokonalým propojením exotiky, zamyšlení, křehkosti a poezie.
V Čerčanech již tradičně uvedeme zkrácenou verzi opery s průvodním slovem Václava Žmolíka. Tentokrát se bude jednat o Rusalku Antonína Dvořáka v podání Karolíny Cingrošové.
Jedinečný sólový koncert pro harfu Barbory Plaché představí hudbu z rodinného archivu Františka a Terezie Palackých i historický kontext. Jak překvapivé slyšet jméno Františka Palackého v kontextu hry na harfu. A přitom právě ta se stala cestou k jeho lásce Terezii Palacké.
Pergolessiho Stabat Mater rozezní kostel sv. Petra a Pavla ve Zdislavicích dvěma soprány v doprovodu varhan skladbou z nejdojemnějších.
Poslední dva koncerty představí dva smyčcové kvartety. Rodinný Ericsson quartet na zámku v Ratměřicích nabídne úpravu klasických i muzikálových melodií ve kterých doplní zpěv Jana Ericsonna. Krása Quartet uzavře celý festival koncertem v Olbramovicích svým charakteristickým zvukem, který tomuto kvartetu zajišťuje úspěch na podiích v Čechách i v zahraničí.
KDE ?
|
17.9. v 18:30 |
Načeradec |
Zámek Načeradec |
DOTmy |
|
9.10. v 19:00 |
Vlašim |
KD Blaník |
Petra Vlková & Sonic Playground |
|
11.10. v 17:00 |
Kácov |
Kácov |
Safardské písně & DUO Manera |
|
16.10 od 19:00 |
Čerčany |
KD Čerčany |
A. Dvořák – Rusalka |
|
23.10. od 17:00 |
Poříčí nad Sázavou |
Kostel sv. Havla |
Barbora Plachá – Harfa od Františka Palackého |
|
25.10. v 18:30 |
Zdislavice |
Kostel |
G. B. Pegolesi – Stabat mater |
|
30.10. v 18:00 |
Ratměřice |
Zámek Ratměřice |
Jan Ericsson a Ericsson Quartet |
|
8.11.2025 v 17:00 |
Olbramovice |
Kostel všech svatých |
Krása Quartet |