Celý filmový svět se jen třese na remake kultovního slasheru… a kletba, která ho pronásledovala, je znovu probuzena…
Novinářka Laura Warrenová právě vystoupila z letadla v L. A., kde má napsat reportáž z natáčení chystané hororové minisérie, když se stane svědkem sebevraždy muže, který se vrhne z mostu. Už to začalo, pomyslí si. Protože seriál, o kterém má psát, je remake hororu z 90. let. Toho samého prokletého hororu z 90. let, ve kterém jako sedmiletá hrála – a před kterým celý život utíká…
Laura tehdy hrála holčičku s přízračným darem vyprávět lidem, jak je zabije přízrak jménem Jehlák. Když ale osm herců a členů štábu postupně zemřelo způsoby, které děsivě odrážely úmrtí na plátně, stal se film hrůznou klasikou – a jí zničil život. Změnila si jméno i přízvuk, obarvila si vlasy a přestěhovala se za Atlantik. Ale některé scénáře nechtějí zůstat pohřbené.
Nyní, se vzrůstajícím počtem mrtvých kolem sebe, se Laura ocitá na útěku před zákonem. Po boku má jen cynickou senzibilku a svou sestru, ambiciózní herečku. Ví, že musí zlomit kletbu dřív, než si i pro ni přijde Jehlák…
Ukázka z knihy:
Když jí bylo sedm a právě získala roli v Penzionu, byla tak rozrušená, že si pozvracela šaty.
Její mladší sestra se tehdy smála, jako by to byla ta nejvtipnější věc na světě, hlavně proto, že Amy měla morbidní smysl pro humor, i když jí byly teprve čtyři roky.
Matka jí tehdy nařídila se svléknout a zuřivě ji vydrhla ve vaně.
Celé tělo ji brnělo nervozitou, skoro jako by jí procházelo zrnění na staré televizi.
Chtěli, aby hrála Tammy Mannersovou. Tedy hlavní roli. Holčičku, která lidem říká, jak zemřou.
Kdyby tušila, jak to dopadne, kdyby věděla, že zbytek jejího života se bude odvíjet od této chvíle, že celá rodina se kvůli tomu přestěhuje z L. A. a uprchne do Londýna, když jí bude teprve osm, možná by obsazení do role v Penzionu vzdorovala vehementněji.
Tehdy ale netušila nic. Nikdo nic netušil.
Penzionu se dodnes přezdívalo „nejprokletější film v dějinách Hollywoodu“.
Většina z lidí, kteří se na projektu podíleli, skončila buď mrtvá, nebo za mřížemi. Film jim nenávratně zničil životy. Nejčerstvější případ byl z roku 1998 a týkal se režiséra filmu, Christophera Rosenthala. Bylo mu šestačtyřicet, když se doma oběsil. Nezanechal dopis na rozloučenou a ne-trpěl žádnými duševními chorobami. Zůstala po něm jen smyčka, uvázaná nad schodištěm.
Penzion se stal synonymem pro průser…
Josh Winning je nostalgický blázen, milovník knih a filmů a autor knihy Ten negativ spal (Burn the Negative) a kritiky ceněného románu The Shadow Glass. V srpnu letošního roku mu má vyjít nový titul pod názvem Heads Will Roll, opět horor – o bývalé hvězdě sitcomu, která se veřejně zahanbená po neuváženém tweetu přihlásí do tábora Trosečník, digitálního detoxu pro dospělé, jenž je založen na starém tábořišti v lese…
Je hlavním filmovým scenáristou v Radio Times, více než deset let píše pro Total Film a je spolumoderátorem filmového podcastu Torn Stubs. Během let, kdy pracoval jako filmový novinář, byl na place s žabákem Kermitem (a Miss Piggy), hltal snídani se zombíky v seriálu Živí mrtví a seděl na Železném trůnu na dublinském natáčení Hry o trůny.
Žije v Londýně se svou kočkou Penny.