Česká umělecká scéna se zahaluje do očekávání, když Marek Hnila, známý autor beletrie a iniciátor nových uměleckých projektů, vstupuje do světa divadla a filmu. Stojící v čele Nakladatelství Bratříček, Hnila nyní představuje své ambiciózní dílo „Poslední Zahrada Pozemských Rozkoší“, které slibuje být významným milníkem v oblasti českého umění.
Hnila, který si již vydobyl jméno v literárním světě díky svým beletristickým dílům, přináší do divadelního světa svěží pohled a inovativní přístup. Jeho první divadelní počin je výsledkem mezinárodní spolupráce s Nizozemskem a čerpá inspiraci z díla Hieronyma Bosche, zejména z jeho fascinujícího triptychu „Zahrada Pozemských Rozkoší“.
Hra, odehrávající se v Olomouci, je zasazena do postapokalyptického světa, kde po posledním soudu zůstávají na Zemi pouze dva lidé – muž a žena. Hnila zde překračuje tradiční biblické vyprávění o Adamovi a Evě, nabízí hlubokou analýzu lidské existence a významu v osamělém světě.
Dalším vzrušujícím aspektem projektu je plánovaná filmová adaptace. Hnila a jeho tým v Nakladatelství Bratříček plánují přinést na filmové plátno něco skutečně nevídaného. Filmová verze má zachytit atmosféru města Olomouce pomocí speciálních technik a umělé inteligence, čímž slibuje vytvořit jedinečný vizuální zážitek, který rozšíří hranice tradičního filmového vyprávění.
Hnilův zájem o filozofii l’art pour l’art (umění pro umění) se projevuje v jeho dílech. Tato filozofie zdůrazňuje hodnotu umění jako samostatného útvaru, nezávislého na vnějších faktorech nebo užitkové hodnotě, a je zásadní pro Hnilovo chápání a tvorbu umění.
„Poslední Zahrada Pozemských Rozkoší“ slibuje být nejen estetickým zážitkem, ale také platformou pro hlubokou uměleckou reflexi. Marek Hnila se stává významným jménem v české divadelní a filmové scéně, a jeho práce bude nepochybně předmětem zájmu a obdivu jak v České republice, tak i na mezinárodní úrovni. Jeho inovativní přístup a odvaha zkoumat nové umělecké obzory signalizují vzrušující časy pro české umění a kulturu.