Zavedení nejmenší mobilní laboratoře na světě pro testování nakažlivých nemocí, včetně covid-19. Zajištění přístupu k?pitné vodě, budování studní, latrín a zařízení na mytí rukou, školních tříd a celkové infrastruktury, ale také zakládání polí, zahrádek a distribuce hospodářských zvířat.
Na podporu zmiňovaných aktivit přichází ADRA s unikátní?benefiční akcí ADRA eDrive a klade si nemalý cíl. Společně s účastníky z řad veřejnosti chce symbolicky dojet přes Zambii a Niger až na mys Dobré naděje na jižním cípu Afriky a zpět, což je dohromady 33.650 kilometrů. Kromě vybrání finančních prostředků na pomoc v Nigeru a Zambii, chce ADRA v rámci této benefice také upozornit na důležitost udržitelnosti, kterou se snaží prosazovat i v rámci své práce v zahraničí.
„V oblasti obživy se snažíme zejména o to, aby se lidé dokázali postarat sami o sebe v dlouhodobém měřítku, aby si dokázali vypěstovat vlastní potraviny. K tomu jsou určena různá školení zaměřená na správnou výživu a pěstování plodin,“ popisuje ředitel humanitární organizace ADRA Radomír Špinka, jak mimo jiné v současné době vypadá činnost organizace v Nigeru a Zambii.
Akce ADRA eDrive se koná mezi 20. až 30. květnem a účastnit se jí mohou lidé s elektromobily, elektroskútry, na elektrokolech, ale i na obyčejných kolech. Každý z?účastníků ujede na základě výše registračního poplatku od 40 do 100 kilometrů.
Podrobnosti o akci na www.ADRAeDrive.cz