
Dalšími hosty, které si moderátor Honza Dědek pozval do Švandova divadla, jsou herečka Jitka Schneiderová, herec Jakub Žáček, muzikantka Radůza a cestovatel Vladimír Váchal. Premiérový díl 7 pádů Honzy Dědka sledujte v úterý 25. března ve 21.35 na Primě!
JITKA SCHNEIDEROVÁ prozradila, za koho utratila celý honorář ze Samotářů, zavzpomínala na lásku s producentem hitů Adele a odhalila svoje plány na důchod. „Honorář za Samotáře, který byl normální na tu dobu i v rámci toho, že jsem začínala, jsem utratila za letenky do Londýna. Jezdila jsem tam za klukem. Byl to hudební inženýr, producent. Začínal v tom oboru. A pak jezdil i on za mnou do Prahy, takhle jsme se navštěvovali několik let. Říkal mi, že se prosadí, že to dokáže. A dokázal. Má Oscara, je to významný britský producent,“ zavzpomínala Jitka Schneiderová na svoji dávnou velkou lásku, hudebního producenta Paula Epwortha, který stojí za největšími hity zpěvačky Adele – Skyfall a Rolling in the Deep. „Ale to není moje zásluha. Já jsem zjistila, že v Londýně žít nemůžu, protože bych tam byla nejspíš nějaká slečna v květinářství, s akcentem bych hrála asi jenom východní ženy, takže jsem naznala, že jsem měla krásnej život v Praze, s kamarády v Ypsilonce. Takže jsem se s ním rozešla,“ vysvětlila herečka. V rozhovoru s Honzou Dědkem prozradila, že už myslí na důchod a má velké plány. Chce postavit bytový dům v centru Prahy pro seniory z herecké branže a pěstovat tam marihuanu. „Je důležitý, abychom na stáří nezůstali sami. Nejhorší je, když je člověk sám a nemá sociální kontakty. Ráda bych ukecala Prahu 2 a v nějaké pěkné vile, která jim patří, bych udělala ten dům. Budou tam doktoři, jóga, přednášky, blízko kino, kavárna. Je to dobrej cíl, ale potřebovala bych na to peníze. Hrozně bych to chtěla vytvořit, protože je důležitý být spolu a zakouřit si občas trávu. To je dobrý tak jenom lehounce, na to stáří je to důležitý, uvolní to nějaký věci, lidi jsou veselí, odkloní to bolest, přestanou přemýšlet, kde je co bolí, přemýšlí, kdy si ubalí další,“ směje se herečka. Celý rozhovor sledujte v úterý ve 21.35 na Primě!
JAKUB ŽÁČEK vylíčil, jak dokázal studovat pět středních škol. „Studoval jsem pět středních škol. Mně do toho středního školství přišla revoluce a já jsem se rozhodl, že už není vzdělání potřeba. Cinkal jsem klíčema, byl jsem ve stávkovém výboru, jezdil jsem jako patnáctiletý přesvědčovat lidi na náměstí, např. ve Svitavách, proč mají jít do generální stávky. Studoval jsem tehdy knihkupeckou školu a rozhodl jsem se v půlce třeťáku, že to nemá smysl. Jednoho dne jsem přišel domů, řekl, že už do školy chodit nebudu, a chtěl jsem vkročit do života,“ vzpomíná herec a syn spisovatele a básníka Jiřího Žáčka, Jakub. „Začal jsem pracovat a zjistil jsem, že ty školy jsou docela dobrý. Tak jsem hledal školu a naskytla se nově otevíraná konzervatoř, která byla zaměřená všeobecně na umění. Jenže si to pak ministerstvo školství rozmyslelo a soustředili ji na tanec. A to já jsem se tak díval na ty svoje zkrácené šlachy, na ten svůj línej zadek. A než mě stihli vyhodit, odešel jsem z té školy. Nakonec jsem to dotáhl na DAMU, ale maturoval jsem ve 23 letech na páté střední škole. Když jsem ve 23 letech byl na maturitním plese a v šerpě jsem stál před maminkou, ona se normálně rozplakala,“ vypráví Jakub Žáček. Celý rozhovor sledujte v úterý ve 21.35 na Primě!
RADŮZA zavzpomínala na zpívání na Karlově mostě a na Staromáku za peníze do klobouku a prozradila, jaké kuriozity se jí dějí na koncertech. „Dodnes se mi stává, že jdu do sálu, který je vyprodaný na můj koncert, a oni po mně chtějí lístek. A nejvíc absurdní situace se mi stala na jednom folklorním festivalu, kde jsem slezla z jeviště, kde jsem právě dohrála, a přišla ke mně ochranka, že nesmím do zákulisí, protože nemám nějaký náramek,“ pobavila muzikantka, kterou ani po čtvrt stolení v branži a získání třech cen Anděl lidé nepoznávají. Začínala pouličním hraním během studentských let. „Zpívala jsem na Karlově mostě. Ve středu a v neděli se tam scházeli trampové. A já jsem ve středu chodila do tanečních přes Karlův most, tak jsem se tam vždycky zastavila a hrála jsem tam, někdo mi půjčil kytaru. Do tanečních už jsem nedošla,“ vzpomíná na své první zkušenosti s muzicírováním. Na Karlově mostě hrála ještě zadarmo, za peníze až později na Staroměstském náměstí, kde ji objevila Zuzana Navarová. „Na Staroměstském náměstí jsem hrála už jako profesionálně, do klobouku. Šla kolem taková malá divná paní. Šla do telefonní budky telefonovat, říkala jsem si, že ji asi zpěvem ruším, ale byla jsem odhodlaná se bránit, že jsem tam byla dřív. Ona rázně práskla telefonem, přistoupila ke mně a řekla: Já jsem Zuzana Navarová, my tady máme za rohem v městské knihovně koncert, pojďte se mnou. Tak jsem šla. A pak jsem s nimi jezdila celou jednu sezonu jako předskokanka,“ vzpomíná na zlom v kariéře Radůza. Celý rozhovor sledujte v úterý ve 21.35 na Primě!
VLADIMÍR VÁCHAL, cestovatel a malíř, vylíčil cestování po Íránu. „Poprvé jsem byl v Íránu v roce 2009, nesmírně jsem si tu zemi zamiloval. Teď mě čeká 59. návštěva. Je to krásná země se špatnou pověstí. Průvodcuju ji už patnáct let a všichni se vrátili. Žil jsem tam dlouhou dobu, je to neuvěřitelně bezpečná země,“ tvrdí Váchal, kterého do Íránu poprvé přivedlo studium. „Studoval jsem práva, ale měl jsem pocit, že můžu k tomu studovat ještě něco. Tak jsem studoval arabistiku. Pak jsem studoval arabštinu ještě v Káhiře a pak v Teheránu, tam mě to bavilo úplně nejvíc,“ říká cestovatel, který si (na cesty) vydělává malováním obrazů. „Teď hlavně maluju. V tom je budoucnost. Lidi na to koukají a ptají se, jestli opravdu. A já říkám, že bitcoinu se taky nevěřilo,“ směje se Váchal. Celý rozhovor sledujte v úterý ve 21.35 na Primě!