V rámci již patnáctého ročníku akce Týden sportu zdarma se představí rozmanitá nabídka sportovních aktivit pražských sportovních klubů a sportovišť. Seznam míst, které se do akce zapojí, je k dispozici na webových stránkách prahasportovni.cz/tyden-sportu/. V následujících dnech budou další sportoviště přibývat, do nabídky se ještě mohou další sportoviště stále přihlásit.

„Týden sportu je skvělá akce, kdy jsou sportoviště přístupná všem bez rozdílu a Pražané si mohou vyzkoušet místa a aktivity, do kterých by normálně neinvestovali. Doufám, že toho občané využijí a že se po vánočním hodování s mnohými z nich na některé z akcí potkám,“ říká Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu a volného času.

V případě některých zařízení je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou jejich vánoční otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách.

V minulém roce byly do akce zapojeny desítky sportovišť s pestrou nabídkou sportovních disciplín, které přišly využít tisíce lidí. V některých hodinách byla tyto zařízení využita na sto procent jejich kapacity.